top of page

מגמות

 בתיכון ישנן כמה מגמות לימודים, מתוכן ניתן לבחור את המתאימה לכם. בנוסף למקצועות חובה (תנ"ך, ספרות, לשון, היסטוריה, אזרחות, מתמטיקה ואנגלית ) מוצעים לבחירה כמקצועות מוגברים:  סינית, רוסית, אתור וגילוי מידע בשילוב עם שפה זרה,פיזיקה, כימיה, קולנוע,דיפלומטי ותקשורת בין-לאומית ( באנגלית), אמנות, מחשבים, ביולוגיה, אגרוטק, ספורט ומוסיקה,

מגמת קולנוע

מגמת הקולנוע היא אחת המגמות  הוותיקות ובארץ. במשך למעלה משני עשורים העמידה המגה בוגרים רבים שחלקם המשיך ללימודים גבוהים בקולנוע והשתלב בתעשיית הקולנוע בארץ.


תוכנית הלימודים מפוקחת על ימי מפמ"ר קולנוע ומעניקה 5 נקודות זכות הפרוסות על שלוש שנות לימוד מכיתה י' ועד כיתה יב'.

משנת הלימודים הנוכחית החלה תוכנית לימוד בקולנוע וטלוויזיה לחטיבת הביניים כהנה לקראת החטיבה העליונה.
הלימודים מתחלקים ללימודים עיוניים ולימודים מעשיים. בחלק העיוני נלמדת השפה הקולנועית, תולדות והיסטוריה של הקולנוע, ז'אנרים קולנועיים, תחנות יסוד בקולנוע העולמי, קולנוע ישראלי, קולנוע דוקומנטרי ונושאים עיוניים הקשורים לקולנוע כמו פוסטמודרניזם, פסיכולוגיה וקולנוע, קולנוע ופוליטיקה ועוד.
בתחום המעשי מתנסים התלמידים בכל מקצועות ההפקה החל מצילום, בימוי, סאונד, עריכה, בימוי והפקה.
 

לרשות המגמה ציוד חדיש ומתקדם הכולל מצלמות דיגטליות K4  ציוד תאורה והקלטה ומערכות עריכה ממוחשבות.
מורי המגמה הם אנשי מקצוע פעילים בתחום בקולנוע.
ראובן ברודצקי הוא במאי דוקומנטרי מוערך שזכה לפרסים רבים על סרטיו, הוא מלמד קולנוע דוקומנטרי בסם שפיגל
בושמת איבי צלמת פעילה בעלת סטודיו לצילום, מורה ותיקה לקולנוע מלמדת במעלה בית ספר לקולנוע.

ניסים נוטריקה, מרכז המגמה, תסריטאי ובמאי, מורה ותיק, מלמד קולנוע באוניברסיטה הפתוחה.

מגמת ספורט

בחוות הנוער פועל זו השנה השמינית מרכז למצויינות בספורט אשר מטרותיו הולמות את מטרות החווה וביה"ס כלומר חינוך למצויינות ולהישגיות, מימוש כישרונות ויכולת אישית של הנער/ה.


במרכז שלושה ענפים מרכזיים: בית ספר לשחייה, שחייה אומנותית וסיוף. ניתן לעשות בגרות בשחייה- 5 יח"ל כמקצוע מוגבר במסלול לימודים של הספורטאים. לאחרונה נפתחה בחבית הספר אקדמיה לכדורגל בשיתוף עם הפועל קטמון בשאיפה לפתוח את הכדורגל כמגמה לבגרות.

מטרות המרכז מתמקדות במתן אפשרות לספורטאי להתאמן באופן מקצועי תוך השקעה והגעה לרמת לימודים גבוהה במקביל לשמירה על בריאותו הפיזית והמנטאלית.

במרכז שני מסלולים:

פנימיית יום: אימון הבוקר משולב בתכנית הלימודים של הספורטאים ומאפשר להם נגישות מהירה, אימונים ברמה גבוהה וסיוע נאות בלימודים. ספורטאים אלה זוכים לבקרה ולפיקוח של צוות מקצועי מהימן מהמובילים בארץ. עם סיום הלימודים יוצאים הילדים לביתם או לאימון בקבוצת הספורט לה הם שייכים.

פנימיה מלאה: החיים בפנימיה מאפשרים מעטפת מקצועית מיטבית לספורטאי הצעיר. שני אימונים ביום כמו גם 
אימון כושר משולבים בסדר יום הכולל לימודים ופעילות פנאי הנמצא בבקרה של הצוות הניהולי והמקצועי, כולל שעות שינה, פיקוח על מידת העומס הגופני, תזונה ורפואה.

החניכים/ות אשר הגיעו לפנימיית הספורט הינם ספורטאים אשר אותרו ונמצא כי יש להם יכולת ורצון להגיע להישג 
ברמה לאומית ובינלאומית.בשנים האחרונות פנו למרכז והצטרפו לפנימייה ספורטאים ידועים בגיל הנוער ואף בוגרים. ספורטאים כמו השחיינית האולימפית ורד בורוכובסקי – אלופת אירופה לנוער, מור פליישמן- שיאנית ישראל במשחה החופשי, שחיינית השחייה האומנותית ויקה ירמולינסקיה ועוד רבים אשר בחרו להעתיק מקום מגוריהם כדי ליהנות מהתנאים בחוות הנוער.

בצוות המרכז: מאמנים מהשורה הראשונה (חלקם מאמנים לאומיים), רופאת ספורט, פיזיותרפיסטית, תזונאית, מדריכה ומנהלת המרכז.

מגמת מדעים

''רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע." - אלברט איינשטיין.

מדוע השמים כחולים? מהו זרם חשמלי?  האם הטלפון הסלולארי יכול להזיק?
מהו חומר רדיואקטיבי? איך הוא יכול לשמש במלחמה נגד הסרטן, מחד, ולסכן את הבריאות, מאידך? איך פועל תנור מיקרוגל? מהם צילומי רנטגן, CT, MRI?

לימודי פיזיקה יאפשרו לכם לדעת את התשובות על השאלות האלה ועל שאלות רבות נוספות.
פיזיקה היא מדע יסוד. היא עוסקת בתיאור המציאות ובהסבר עולם התופעות סביבנו.
פיזיקה גם מקדמת חידושים טכנולוגיים ומתרחבת לתחומים חדשים כגון ביוטכנולוגיה, ביורפואה, ננוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה, חקר המוח, פיתוח מכשור רפואי, חקר החלל ועוד. אלה תחומי העיסוק שבהם ידע בפיזיקה מעניק יתרון: תקשורת והעברת נתונים: סיבים אופטיים, לוויינים, לייזרים, מכ"מ, מסכי מגע, תקשורת סלולארית. תעשיית המחשבים וההי-טק: מזעור, תעשיית הסיליקון, תעשיית האלקטרוניקה, מדפסות תלת-ממדיות, אחסון מידע. טכנולוגיה והנדסה רפואית: מכשירים מודרניים לאבחון רפואי כגון: רנטגן, MRI )תהודה מגנטית גרעינית(, CT, אולטרסאונד, ממוגרפיה, ניתוחי לייזר.

ביופיזיקה: חישוב ועיבוד מידע במוח, חקר המוח והזיכרון, תעשיית הביוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה, מאזני אנרגיה בטבע, בירור מנגנוני הראייה ועוד. תעשיית הכימיה והחומרים: פיתוח חומרים חדשים למטוסים, לחלליות, לספורט ועוד. איכות הסביבה: מחקר למניעת זיהום אוויר, בקרה על רעש באמצעות אקוסטיקה, מיפוי אוקיינוסים בעזרת גלי קול לצורך ניטור ותכנון תנועת אניות, צוללות וחיפושי נפט.

כדאי ללמוד פיזיקה כי זה מעניין ומפתח חשיבה, כי רק ידע בפיזיקה מאפשר הבנה מעמיקה של הטבע! 

מגמת אמנות

מקצוע האמנות הוא מקצוע של תרבות כללית. לימודי האמנות עוסקים בתחומי האמנות הפלסטית (ציור, פיסול ואדריכלות) לאורך ההיסטוריה האנושית. תלמידי בית הספר נחשפים ליצירות אמנות רבות ולומדים מושגי יסוד בשפת האמנות המאפשרים להם להתבונן,לנתח ולהעריך יצירות אמנות מתקופות שונות.

ביחידה זו לומדים על המניעים השונים של אמנים שהביאו את האמנים ליצור יצירות אמנות ועל טכניקות עבודה שונות. כמו כן לומדים את שפת האמנות. יחידה זו עוסקת בעיקר ביצירות מודרניות, בחלקן גם יצירות עכשוויות של אמנים ישראלים המוצגות בישראל.

השיעורים מתנהלים באווירה שקטה ורגועה המאפשרת לכל משתתף להביע את כישוריו בצורה הטובה ביותר, ללמוד להתמודד עם רעיון וליישם אותו במציאות, להפיק את המיטב מעצמו - כל מי שחלם אי פעם ליצור ולצייר מוזמן להגיע ולהתנסות.

בסיום לימודיו נדרש כל תלמיד לגבש פרויקט מקורי לתערוכה אישית, אשר תוצג ברחבי חוות הנוער.

התערוכה מסכמת את הישגיו הלימודיים של התלמיד ומשקפת נושא או רעיון לפי בחירתו.

מגמת מוזיקה

השנה נפתחה מגמת מוסיקה בחוות הנוער הציוני . התקבלו 9 ילדים בכיתה י. ונפתחה להם אפשרות לבגרות תאורטית של 5 יחידות ובנוסף יבצעו רסיטל (מבחן מעשי אישי) שנותן 5 יחידות. סה"כ 10 יחידות לימוד.

בנוסף נפתח פרוייקט לתלמידים המצטיינים בשיתוף עם האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים שנותן אפשרות ללמוד אצל המורים המובילים בארץ לאחר בחינות קבלה באקדמיה.  

מגמת דיפלומטיה

מטרת מקצוע הבחירה נועד לאפשר לתלמידים ללמוד ולקבל מיומניות שיתנו להם את האפשרות לתקשר בצורה יעילה עם קבוצות הנמצאות מחוץ למעגל הטבעי שלהם. במקצוע  התלמידים ירכשו כלים אשר יהיו להם לתועלת בהמשך דרכם בלימודים, בעבודה ובקשרים בין-אישיים, בין-תרבותיים ובין-לאומיים.  

התוכנית כוללת אלמנטים שונים כגון: 

  • לימוד דרכי ניתוח והערכה של ההנחות ושל המסרים בתקשורת, והפקת טקסטים למדיה המותאמים למטרה ולקהל היעד. 

 

  • שיפור היכולת לבנות ולהציג טיעונים ולהגיב לטיעונים בנושאים רב-ממדיים ושנויים במחלוקת, בעל-פה ובכתב, במסגרת של רב-שיח ותוך שימוש בשפה מדויקת, ארגון רעיונות מורכבים והתאמה לנורמות ולמוסכמות של ההקשר. 

 

  • ניהול פורומים של יוזמות חינוכיות בינ"ל באמצעות טכנולוגיה ומדיה דיגיטליות לצורך תקשורת בין-תרבותית ופיתוח היכולת לתפקד מול אנשים מתרבויות אחרות. 

 

  • רכישת אסטרטגיות יעילות לשיתוף פעולה לצורך ניהול משא ומתן וקבלת החלטות באמצעות משחק תפקידים וסימולציה. 

 

  •  תרגול כישורי חשיבה ויצירתיות כדי לבחון פתרונות לנושאים אקטואלים שעל סדר היום העולמי.

מגמת מידע דיגיטלי

איתור וגילוי מידע דיגיטלי: במסגרת פעולה משותפת בין המנהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך יחד עם מומחי תוכן מאגף המודיעין והתעשייה ומטה הסייבר הצה"לי, והאקדמיה, פותחה בימים אלו תכנית לימודים חדשה אשר מקנה לתלמיד ידע וכלים חדשניים לטובת הבנה ויישום של תהליכי אחזור מתקדמים רב-לשוניים, תוך דגש על פיתוח תודעה ותפיסה מידענית יצירתית.

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בניתוח ואיתור מידע ברשת. התלמידים לומדים בנוסף למקצוע מבוא סינית או רוסית את המקצוע המוביל, ניתוח ואיתור מידע, המהווה בסיס ידע בתחומי מידע וידע באינטרנט – מידענות סייבר. יישום הלימוד במגמה יבוא ליידי ביטוי במסגרת ביצוע פרויקט גמר בנושאים ניתוח ואיתור מידע תוך שימוש במערכות טכנולוגיות מתקדמות בנושאים כגון: אינטרנט ומדיה חברתית, ניתוח ובנייה של אתרי תוכן ומאגרים בשפות זרות, אבטחה וסייבר, יזמות ואבטחת מידע בארגון.

לימודי סינית כשפה זרה: השפה הסינית היא השפה המדוברת ביותר בעולם.

בשני העשורים האחרונים ניתן להבחין במגמת התפשטות לימוד השפה הסינית כשפה זרה בעולם, והגישה הרווחת בקרב מעצבי מדיניות החינוך במדינות המערב היא שהשפה הסינית הופכת להיות שפה חשובה בעולם כולו.  הסיבות לכך נעוצות בעיקרן בתהליכים גלובאליים,  עלייה במעמדה של סין כמעצמה כלכלית ופוליטית העלה את חשיבותה של השפה הסינית .

לימוד השפה הסינית מאפשר לתלמידים לדבר ולהבין את השפה הסינית המודרנית המדוברת בסין, ומעשיר את הידע שלהם בתרבות הסינית שהיא מן העתיקות בעולם.

לימודי סינית

bottom of page