בית‏ > ‏בית הספר‏ > ‏

מגמת תיאטרון


מגמת התאטרון קיימת ומשגשגת בחוות הנוער מאז 2009. 
במסגרת שיעורי תיאטרון בחטיבת ביניים (כיתות ז'-ט') התלמידים לומדים את שפת התיאטרון על שלל מרכיביה, מתנסים בכתיבה דרמטית וחוקרים את מרכיבי ההצגה. כמו כן התלמידים מקבלים כלים בסיסיים לעבודה בימתית, משחק, עיצוב חלל ותלבושות ובסוף כיתה ח' ו-ט' מעלים הפקות סוף שנה.
השיעורים משלבים לימוד עיוני, עבודה עצמאית, צפייה בהצגות מוקלטות, סרטים רלוונטים והרבה התנסות מעשית חוויתית.
במסגרת המגמה, תלמידי התיכון עושים בגרות של 5 יח"ל בתאטרון המורכבת מבגרות מעשית בדיאלוגים-מונולוגים והפקה (2 יח"ל) וכן בגרות עיונית (3 יח"ל).
מייסדת ורכזת המגמה בוגרת סמינר הקיבוצים בבימוי והוראת תאטרון נדיה גרינברג.

לחץ כאן ללוח הופעות סיום שנה בפייסבוק של מגמת התיאטרון.

מגמת תאטרון בערב לזכרו של יצחק רבין

תאיר זילברשייד שכתבה את הטקסט אומרת אותו. טקסט בסגנון "ספוקן וורד" - שירה מדוברת. סוניה צונווזו, עדן כהן ורוני צפרי נותנות לטקסט פרשנות חזותית.

הקטע התבצע ב"שרים בכיכר" באולם התרבות בחווה, באירוע לזכרו של יצחק רבין ז"ל.


מגמת תאטרון בבית הספר חוות הנוער לזכר יצחק רבין


הפקה 2019
אני מזמין אותכם להפקות התלמידים שלי מכיתות י"ב במגמת התאטרון. התלמידים של המגמה עברו תהליך חינוכי מעמיק שחיזק את הכשורונות האישים ואת הדינמיקה הקבוצתית. הם עבדו מאוד קשה לקראת שתי ההפקות ונרגשים להציג את התוצרים.
קומדיה וטרגדיה עכשווים. יצירות למופת של רגש האנושיות.
אשמח מאוד אם תבואו.
זה 70 שנה לחווה, 70 שנה לעשיה חינוכית ושנים של עבודה אומנותיתי עשירה שבאים לסיום במופע המיוחד של המגמה.

הפקה 2017
בשעה טובה ובהתרגשות אנחנו מזמינות אותך להצגה של מגמת התאטרון יא' בליוויים של מגמת התאטרון ח' - "אדיפוס המלך". אירית בעהם עיבדה את התרגום העדכני של שמעון בוזגלו, וביימה ביד רמה את קבוצת התלמידים הזו יחד. העיבוד של אירית מותאם לקבוצה. רוב קבוצת התאטרון ביא' הן בנות, וכך עיבדה אירית את המחזה המיתולוגי "אדיפוס המלך" והפכה את היועצים ליועצות, את זקני העם לזקנות העם, את הנביא טרזיאס לנביאה טרסיה, והרועים והשליחים לרועות ולשליחות.

נועם שם טוב בתפקיד אדיפוס,דניאל פוליאקוב בתפקיד קראון, ליזה לוין בתפקיד הנביאה טרסיה.

ההצגה תתקיים בחוץ, ליד המפל המקסים, מרבדי הדשא והגשר. אל דאגה, יש כסאות פלסטיק לשבת עליהם על הדשא. הצפייה בהצגה בחוץ, כמו אז בימי התאטרון הקלאסי היווני, כוללת בתוכה את רעשי הסביבה, רחשי החיות ואנחנו בעצם אורחים בתוך הסביבה הזו.

מועדי ההצגות: ביום ראשון ה 11.6 ב 14:00 וביום שני ה 12.6 ב 19:00.
ההצגה החגיגית הינה ביום שני בערב, נשמח אם תכבדו אותנו בנוכחותכם בשני בערב, ואם תוכלו להפיץ לחברי המנהלה.
הפקות 2016 בהנחיית שני בלאו
שחקנית ומורה לתאטרון. בעלת תואר ראשון בתאטרון מחול והוראה של סמינר הקיבוצים. לומדת בימים אלו תואר שני במסלול 'שחקן יוצר-חוקר' באוניברסיטת תל אביב