בית‏ > ‏בית הספר‏ > ‏

מגמת אמנות


אמנות – מקצוע מוגבר ברמה של 5 יח"ל

מקצוע האמנות הוא מקצוע של תרבות כללית. לימודי האמנות עוסקים בתחומי האמנות הפלסטית (ציור, פיסול ואדריכלות) לאורך ההיסטוריה האנושית.

תלמידי בית הספר נחשפים ליצירות אמנות רבות ולומדים מושגי יסוד בשפת האמנות המאפשרים להם להתבונן,לנתח ולהעריך יצירות אמנות מתקופות שונות.

לימודי האמנות נחלקים לשני תחומים:

1. לימוד עיוני -  הבנת האמנות ותולדות האמנות (3 יח"ל)

2. לימוד מעשי – ציור ורישום (2יח"ל)

 

הלימוד העיוני

1.הבנת האמנות על רקע העולם המודרני – 1יח"ל. ניגשים לבגרות בסוף כיתה י'.

ביחידה זו לומדים על המניעים השונים של אמנים שהביאו את האמנים ליצור יצירות אמנות ועל טכניקות עבודה שונות. כמו כן לומדים את שפת האמנות. יחידה זו עוסקת בעיקר ביצירות מודרניות, בחלקן גם יצירות עכשוויות של אמנים ישראלים המוצגות בישראל.

2.תולדות האמנות מהתקופה הפרהיסטורית ועד המאה התשע עשרה – 2יח"ל. ניגשים לבגרות בסוף כתה י"ב. ביחידה זו בוחנים את התפתחות האמנות על רקע המאפיינים החברתיים, הפוליטיים והדתיים של כל תקופה. תכנית זאת כוללת את יצירות האמנות החשובות ביותר בתולדות האמנות.

הלימוד המעשי

שעורי ציור כוללים לימוד ותרגול מושגי יסוד ברישום ובצבע, התנסות ביצירה בשיטות ובחומרים מגוונים, בחינה של נושאים מהותיים באמנות מזוויות שונות, תוך שימת דגש על פיתוח יכולתו האישית של כל תלמיד.

השיעורים מתנהלים באווירה שקטה ורגועה המאפשרת לכל משתתף להביע את כישוריו בצורה הטובה ביותר, ללמוד להתמודד עם רעיון וליישם אותו במציאות, להפיק את המיטב מעצמו - כל מי שחלם אי פעם ליצור ולצייר מוזמן להגיע ולהתנסות.

בסיום לימודיו נדרש כל תלמיד לגבש פרויקט מקורי לתערוכה אישית, אשר תוצג ברחבי חוות הנוער.

התערוכה מסכמת את הישגיו הלימודיים של התלמיד ומשקפת נושא או רעיון לפי בחירתו.