בית‏ > ‏חדשות‏ > ‏

רוח חדשה של סייף בחוות הנוער הציוני

נשלח 5 במרץ 2019, 8:13 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 5 במרץ 2019, 8:27 ]


ביום שישי האחרון 22.2.19 התקיימה תחרות "גביע ירושלים בסייף". בתחרות שהתקיימה "במרכז המצוינות של חוות הנוער הציוני" השתתפו סייפים מכמה מועדונים של ירושלים והסביבה - מכבי ירושלים, מכבי מבשרת ציון, מכבי חוות הנוער, ומועדון סייף אפרת. המועדון המוזמן היה מועדון סייף רמת השרון. הסייפת החזקה מאוד מרמת השרון ,מיכל שוקורוב, ניצחה בגמר בקרב מרשים מאוד את אליס קרופקין ממכבי חוות הנוער שהצליחה לתת קרב ברמה מאוד גבוהה. הקרב נגמר 10:9.

להלן עיקר התוצאות:

1. מיכל שוקורוב מרמת השרון.
2. אליס קרופקין ממכבי סייף חוות הנוער
3. יאנה קרסילניקוב ממכבי ירושלים, ואביטל קריץ (תלמידות של בית ספר חוות הנוער וסייפות במגמת סייף של בית הספר) ממכבי ירושלים.
בתחרות השתתפו 45 סייפות מחמישה מועדונים שונים.

היו גם הפתעות בתחרות של הבנות. ילדה בשם אוה סקורובוגטי, שרק הגיעה לארץ לפני חצי שנה מתוכנית נעל"ה של פנימיית "חוות הנוער הציוני".  אווה התחילה להתאמן רק לפני כמה חודשים במועדון סייף החדש של הפנימייה - "מכבי סייף חוות הנוער הציוני" (שקיים רק שלושה חודשים) והצליחה לסיים את התחרות המוקדמות עם כל הניצחונות (6 מתוך 6). היה עידוד של כל חברי הקבוצה של נעל"ה שבאו לתמוך בא ולעודד. העולה החדשה מבלרוס מצליחה לנצח בנות יותר חזקות ממנה ולהפתיע גם את המאמנים המנוסים וגם את הסייפות הוותיקות. בסופו של דבר היא מסיימת את התחרות במקום 6' המכובד, זאת רק תחילת הדרך לבחורה הכישרונית מנעל"ה, שיכולה להגיעה הכי רחוק שאפשר!

את הספורטאים מלווה כמתחילת שנה מאמן סייף בכיר – קרופקין אנטון בעזרתו האדיבה של רכז הספורט של חוות הנוער הציוני - דוד פרדזה ומנהל חוות הנוער - דני חיים.

שמחת הניצחון וכאב ההפסד