בית‏ > ‏חדשות‏ > ‏

אליפות ישראל שחיה אומנותית

נשלח 3 בפבר׳ 2016, 12:59 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 3 בפבר׳ 2016, 12:59 ]
אליפות ישראל בשחיה אומנותית

אליפות ישראל בשחיה אומנותית

 

אליפות ישראל בשחייה אמנותית נערכה ביום שישי בבריכת בית טיילור בירושלים כאשר אנסטסיה גלושקוב בוגרת בית הספר הוליכה את האלופה אגודת הפועל יובלים ירושלים, לזכייה בכל שלושת תארי האליפות.

 

 

בתרגיל הסולו סחפה אנסטסיה גלושקוב את הקהל בתרגיל שהקנה לה רק לפני חצי שנה את המקום העשירי בעולם, וקיבלה מהשופטות את הציון הגבוה ביותר בתחרות כולה 91.93 נקודות.

 

 

תרגיל הדואט משך את מירב תשומת הלב. התקווה האולימפית של הענף לקראת ריו 2016 הפגינה את התוצאות של עבודה מאוד מאומצת שנעשתה בחמשת החודשים האחרונים: גלושקוב וג'ניה טייטלבאום, שתיהן בוגרות חוות הנוער, הרשימו בתרגיל מקורי ובביצוע אחיד. הן קיבלו ציון של 87.65 נקודות, כשהן מקדימות את פולקה ובלכר מהפועל גדרות ואת אלינה חלמסקי ונטלי וקוטיק שתיהן תלמידות הבית ספר.

בעוד חודש יצא הדואט הישראלי הבכיר למבחנים האולימפיים בריו דה ז'נרו. הדואט חייב לסיים בין ה-20 הטובים בעולם, משימה קשה מאוד אבל אפשרית. אנסטסיה גלושקוב שכבר השתתפה בשלושה משחקים אולימפיים, לא הסתירה את התרגשותה: "אנחנו עובדות נורא קשה, 5 שעות מידי יום, כבר כמה חודשים. המטרה שלי כרגע היא הופעה רביעית רצופה באולימפיאדה. למרות שאחרי אולימפיאדת לונדון עשיתי הפסקה ונולד בני היקר, החלטתי שאני כולי בתוך הענף המדהים שנקרא שחייה אמנותית ואני ממשיכה לריו".

לדוכן המנצחים עלתה אנסטסיה שעל ידיה היא מחזיקה את בנה שלא תמיד זוכה לתשומת הלב של אמא שנמצאת עם הראש מתחת למים כל כך הרבה שעות ביום.

 

 

בתרגיל הקבוצתי זכו בנות הפועל יובלים ירושלים כשבהרכב הופיעה בת הזוג של אנסטסיה בשלושת האולימפיאדות האחרונות אינה יופה בוגרת חוות הנוער. כמו כן ההרכב כלל את אלינה חלמסקי, טטלבאום ג'ניה, מולר רשל, סטפנוב יעל, קונין שסה  וקוטיק נטלי כולן תלמידות חוות הנוער. המאמנת של הקבוצה המנצחת לריסה קונין מאמנת במרכז המצויינות של חוות הנוער שהיא גם מאמנת נבחרת ישראל לאליפות אירופה אמרה "יש לנו דור מצוין של נערות שהופכות לבוגרות וכל הענף מעלה רמה. עכשיו שאליפות ישראל הסתיימה כל המצטיינות של האליפות פה מתחילות בהכנות לקראת אליפות אירופה שתערך בחודש מאי בלונדון. הרבה שנים שהשחייה האמנותית לא הצליחה להכין הרכב קבוצתי לאליפות אירופה בבוגרות והנה השנה יהיה לנו הרכב קבוצתי וזה גם בלי הדואט האולימפי שלנו".  

 

הבנות הצעירות של מרכז המצויינות של חוות הנוער ניקול נחשונוב ואריאל נשיא סיימו במקום השלישי והמכובד ועל זה מגיע להן המון כבוד.