בית‏ > ‏

חדשות

לזכר אורי אנסבך ז"ל

נשלח 14 בפבר׳ 2019, 2:20 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 14 בפבר׳ 2019, 2:20 ]

השבוע נחשפנו לרצח המזעזע שקרה ממש פה בירושלים בעין יעל של בת השירות אורי אנסבך ז"ל שנרצחה ונאנסה בידי פלסטיני תושב יהודה ושומרון.
לזכרה של אורי הקימו חבריה ליישוב תקוע פרוייקט שבו תושבי ישראל ויהודים מכל העולם מצטלמים עם המילים מתוך ההמנון שלנו-" להיות עם חופשי בארצינו...".
כששיראל חניכה מקבוצת חושן בחווה שמעה על הפרוייקט החליטה להרים את הכפפה ויחד עם בנות השירות בחווה הכינו שלט ענק וצילמו את חניכי החווה אחרי ארוחת ערב בחדר אוכל.
המשפט הזה מזכיר לנו שלמרות כל מה שקורה אנחנו ממשיכים להילחם ולא לוותר על זכותנו על המדינה שלנו ואנחנו גאים להיות עם חופשי בארצינו וזו התשובה הטובה ביותר לאותו רוצח ולאותם טרוריסטים שמחפשים לכבות את האור אבל כמו שאמר הרב קוק- "מעט מן האור מגרש הרבה מן החושך."
עם ישראל חי
חוות הנוער הציוני 2019

תלמידי החווה מתעניינים במכינה קדם צבאית

נשלח 8 בפבר׳ 2019, 11:29 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 8 בפבר׳ 2019, 11:30 ]


שיחה שהתקיימה עם נתן בן אלבז ראש מכינה בדרום הארץ שהגיע לדבר עם הח'ברה בחווה דוברי הצרפתית לגבי פרוייקט שאקל של המדינה בו הם נחשפים במהלך השנה לחוויות גדולות מהחיים הישראליים.
השנה יצטרפו לפרוייקט כיתות י', י"א והכי חשובים רגע לפני גיוס שכבה י"ב דוברי הצרפתית.
מי שמוביל את הפרוייקט זה אדם יקר בשם נתן בן אלבז שממונה מטעם אירגון הפרוייקט שאקל.
שיהיה בהצלחה לילדים שלנו

כמעט שלג בחוות הנוער

נשלח 17 בינו׳ 2019, 12:38 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 17 בינו׳ 2019, 12:40 ]

אתמול רגע לפני השלג והקור של הלילה עשינו מבצע לתפוס את כל התרנגולות של פינת החי ולעביר לכלוב מוגן מגשם.
התחזית היתה לשלג בירושלים. בסוף הסתפקנו בשלג קל מאוד בערב שנעלם לגמרי בהשכמה.
לתרנגולות שלום לחניכים גם.
עזרו לי חניכי קבוצת מעוזחוות הנוער הציוני תשיב 19 דונם לרמ"י בירושלים - המשתלה עוברת לתוך החווה

נשלח 7 בינו׳ 2019, 4:08 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 9 בינו׳ 2019, 12:43 ]


בטכס חתימה על ההסכם ייצגו את חוות הנוער הציוני דני חיים (מנכ"ל) ויואל פקרמן (יו"ר). החווה תשמור על אופיה ככפר נוער חקלאי.

הודעה לתקשורת דצמבר 2018

*316 יחידות דיור יבנו בלב אזור ביקוש - 70% במחיר למשתכן*


*השר כחלון: "מגיע לתושבי ירושלים ליהנות ממהפכת הדיור במדינת ישראל"*


*ראש העיר ליאון: "עיריית ירושלים בראשותי תגייס את כל משאביה על מנת להשאיר את הזוגות הצעירים בעיר - זוהי רק יריית הפתיחה"*


*מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "הסכם חשוב שיניב תוספת יחידות דיור לירושלים"*


רשות מקרקעי ישראל וחוות הנוער הציוני הגיעו להסכם במסגרתו תושב קרקע בהיקף של כ- 19 דונם משטחי החווה - למדינת ישראל, לטובת הקמת שכונת מגורים בת 316 יח"ד ב-6 בניינים. שבעים אחוז מיחידות הדיור יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן. התוכנית משולבת בחלקה עם שימושי מסחר ותעסוקה ועל פי אומדנים ראשונים צפויה להניב הכנסה למדינה בשווי מאות מליוני ש"ח. השטח שיפונה משמש כיום כחווה חקלאית שתועתק אל תוך שטח כפר הנוער.


שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון חתמו על ההסכם עם חוות הנוער הציוני בטקס בירושלים היום (א').
ההחלטה המקורית על העברת השטח מחוות הנוער למדינה התקבלה במועצת מקרקעי ישראל בנובמבר 1969, אך ההחלטה לא יושמה במשך כמעט 50 שנה.


כפר הנוער משתרע על שטח של כ-60 דונם הנמצא מערבית לשדרות ש"י עגנון והוא כולל כפר נוער חקלאי, כפר נוער אוטיסטי ומוסד חינוכי ציוני לעולים חדשים מכל תפוצות העולם ולתלמידים מרחבי העיר ירושלים וסביבותיה, לרבות תלמידים ממסגרות החינוך המיוחד.


בכפר הנוער פנימייה ל-400 בני נוער, חטיבת ביניים ותיכון הכוללים גם 200 תלמידים מירושלים ומסביבותיה. מרבית בני הנוער הינם עולים חדשים וותיקים כולל כ-100 ילדי נעל"ה (נוער עולה לפני הורים).


במסגרת ההסכם שנחתם תממן רשות מקרקעי ישראל את העתקת פעילות החווה החקלאית אל שטח כפר הנוער בהיקף של 15 מיליון שקלים. בנוסף , תוסדר פעילות בית הספר בחוזה חכירה.


*שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל משה כחלון:* "שוק הדיור במדינת ישראל עובר מהפכה בארבע השנים האחרונות עם שיא בתכנונים, שיא בשיווקים, מחירי דיור שיורדים ודירות במחיר למשתכן שנמכרות לזוגות הצעירים במחיר הוגן. מגיע לתושבי ירושלים גם ליהנות מהמהפכה הזו והיום אנחנו עושים צעד גדול לכך. במשך עשרות שנים התמהמהו ממשלות ישראל מלממש את חלקת הקרקע הזו שיחיו בה 316 משפחות. מה שהכי חשוב מבחינתי, הוא שחלק ניכר מהדירות יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן, כך שלזוגות צעירים תהיה אפשרות לקנות דירה בלב אזור הביקוש בירושלים."


*ראש העיר ירושלים, משה ליאון:* "הבטחתי ואני מקיים. תוספת של 316 יח"ד זוהי בשורה לעיר, ובעיקר לזוגות הצעירים הירושלמים, כ- 70% מהדירות בפרויקט יוקצו למחיר למשתכן עבור הזוגות הצעירים בעיר. ירושלמים יקרים, זוהי רק יירית הפתיחה. תוספת של 316 יחידות דיור היא תוספת של 316 משפחות וזוגות צעירים נוספים בעיר וזוהי הבשורה האמיתית. עיריית ירושלים בראשותי תגייס את כל משאביה על מנת להשאיר את הזוגות הצעירים בעיר ולחזק את בירת ישראל, זוהי רק יריית הפתיחה. אני רוצה להודות לחוות הנוער הציוני, לשר האוצר ולרמ"י, זהו לא צעד של מה בכך, אתם שותפים מלאים."


*מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון:* "מדובר בהסכם חשוב שיניב תוספת יחידות דיור לירושלים. רמ"י רואה בקרקע מחולל פיתוח משמעותי ותוסיף לקדם בירושלים עוד ועוד תוכניות בכל משבצת קרקע אפשרית על מנת להגדיל ולפתח את בירת ישראל."

בוגר בית ספר מגשימים בחוות הנוער הציוני

נשלח 23 בדצמ׳ 2018, 23:35 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 23 בדצמ׳ 2018, 23:50 ]


כתבה שפורסה בידיעות הקיבוצים בדצמבר 2018.
הכתבה מתאימה לרוח חוות הנוער הציוני עם קבלת האחר ושילובו בחברה. תלמידי בית ספר מגישימים הם חלק בלתי נפרד מהחווה.
בית הספר מגשימים לילדים עם אוטיזם עבר החודש למבנה חדש שצורף לחוות הנוער. 
אנו גאים להיות חלק מהחיים של ספיר. שיהיה בהצלחה.

מסיבת פרישה לפיני כהן מנכ"ל החווה

נשלח 21 בנוב׳ 2018, 11:54 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 21 בנוב׳ 2018, 11:56 ]


פיני כהן התחיל את עבודתו בחווה ב- 1971 כמדריך , עבר להיות רכז הדרכה (סגן מנהל פנימיה) , מנהל פנימיה, סמנכ"ל ומ- 1995 מנכ"ל החווה עד אוגוסט 2018. 
באוקטובר 2018 היתה מסיבת פרידה מפיני עם להקות המוסיקה שהוא קידם רבות , דברי ברכה מרגשים מאוד מבית ספר מגשימים (בית ספר לילדים עם אוטיזם) בני משפחתו ועוד... 
ריגש מאוד לשמוע את הנציגים של בית ספר מגשימים מספרים שלראשונה הם הרגישו בחווה תחושה של בית, תחושה שרוצים אותנו. זה בדיוק המסר שפיני העביר בתקופה שניהל את החווה "קבלת האחר". 

תודה לך פיני על הפרוייקטים הרבים שקידמת בחווה ועל מה שנתת לנו. בהצלחה בהמשך מחוות הנוער הציוני.

אליפות גביע העולם בשחיה אומנותית 2018 בבודפשט

נשלח 27 במאי 2018, 10:47 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 27 במאי 2018, 10:49 ]


הישגים מרשימים לבנות נבחרת ישראל בשחייה אומנותית באליפות גביע העולם שנערכה בסופ"ש בבודפשט.
הנבחרת זכתה בשתי מדליות ארד אחד מהם בתרגיל הקבוצתי וכן במדלית כסף בתרגיל ההיילייט.
שחייניות המרכז למצויינות בספורט בחוות הנוער הציוני שותפות להצלחה הגדולה.
ברכות לשחייניות המרכז ולמאמנת לריסה .

אליפות ישראל בשחיה חורף 2018

נשלח 10 במרץ 2018, 22:03 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 20 במרץ 2018, 4:34 ]
ידיד רביבי מכיתה ח1 זכה בזהב באליפות הגילאים הצעירים חורף 2018. המרכז למצוינות בספורט משלב לימודים ברמה גבוהה עם שחיה ברמה מקצועית.


הישיגים לבית הספר בתחרות גביע אירופה לקדטים

נשלח 17 בינו׳ 2018, 10:36 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 17 בינו׳ 2018, 10:38 ]
אווה גלפר מכיתה י2 נמצאת כעת בברטיסלבה בתחרות גביע אירופה לקדטים,
אווה זכתה במקום ה - 2 מתוך 39 קבוצות.
כל הכבוד!

הלימודים במרכז המצוינות במגמת הספורט משלבים לימודים בבית ספר ברמה גבוהה. מתחילים כבר מחטיבת הבניניים ועד סיום הלימודים בתיכון עם אפשרות להתפתח בסייף כולל בגרות במגמה.חפירות ארכיאולוגית של רשות העתיקות

נשלח 12 בדצמ׳ 2017, 22:07 על ידי Omri Lipzin   [ עודכן 12 בדצמ׳ 2017, 22:23 ]תלמידי שכבת י' היו בשבוע חפירות ארכיאולוגית של רשות העתיקות.
משיחות שלי עם מספר תלמידים הבנתי שהיה שבוע מוצלח אבל עבודה לא קלה. תלמידי בית הספר עמדו במשימה בכבוד רב.
מנהלת בית הספר ליליה רייכמן אמרה לי שבעבודתם הם תורמים רבות לחקר הארכיאולוגיה. בעבודתם בשבוע הזה הם בעצם "מגלים את העבר למען העתיד". 

מצגת חפירות ארכיאולוגיות - בית ספר חוות הנוער הציוני


1-10 of 61