בית‏ > ‏

בית ספר צרפתי

חוות הנוער הציוני מהווה היום מענה לצורך מאוד ייחודי של אוכלוסיית הנוער היהודי מצרפת, לעבור בגרות צרפתית בארץ. 
התלמידים הצרפתים שרוצים לעלות לארץ או להתנסות בחוויה ישראלית בהיותם בתיכון, מתקשים מאוד להשתלב בתיכון ישראלי ולהבחן בבגרות ישראלית. בנוסף, חלק מתלמידים אלו אינם בטוחים בהצלחת הסתגלותם ומעדיפים לשמור על האפשרות לחזור לצרפת למסלול לימודי צרפתי. תכנית זו מאפשרת "נחיתה רכה" יותר בתהליך הסתגלותם לארץ.

במסגרת זו, החניכים הצרפתים מתכוננים לבחינות הבגרות הצרפתית, אך חיים בפנימייה כמו כל החניכים האחרים ומשתתפים ברוב הפעילויות הקיימות, כגון תורנויות, עבודה חינוכית, חוגים, טיולים, גדנ"ע ועוד...


המגמה הצרפתית מחולקת לשני קבוצות נפרדות: קבוצת בנים וקבוצת בנות. הקבוצות מוגדרות כמסורתיות עם כללים המחייבים כל חניך וחניכה. שמירת כשרות, שמירת שבת כהלכתה ברמה הקבוצתית, תפילה ושיעורי יהדות.

במידה וחניך יעדיף מסגרת אחרת, תהיה לו אפשרות להשתלב בקבוצות אחרות בחווה. כמו כן, נאפשר לתלמידים המעוניינים בכך, העמקה והרחבה בתחומי היהדות.

מטרתה של התוכנית היא לקלוט נוער מצרפת, לתת מענה לצרכים הייחודים שלו, אך יחד עם זאת להקנות לו עקרונות ומיומנויות כדי לקדם את הסתגלותו בארץ בדרך חווייתית ובפגישה עם " הישראליות " בכל רבדיה.

ב ה צ ל ח ה    ל כ ו ל נ ו

שרה טייב
רכזת המגמה הצרפתי


"... ותכף כשבא אדם לארץ ישראל
מתבטלת נשמתו הפרטית מפני האור
הגדול של הנשמה הכללית הנכנסת לתוכו "
הרב  א. י. קוק זצ"ל


לאתר בית הספר הצרפתי לחץ כאן

אמנה למגמה הצרפתית

  1. מתוך אמונה שהיהדות הינה מרכז כלל ישראל,  מחנכת חוות הנוער הציוני את תלמידיה להכרה וידיעת היהדות תוך התמקדות במושגי היסוד של המסורת היהודית.
  2. מתוך אמונה שמדינת ישראל היא ארצו של כל יהודי, נפעל להקנות לחניכים ידע ומיומנויות לקידום הסתגלותם  בארץ, להתחיל ברכישת השפה והכרת הארץ.
  3. אנו נחנך את התלמידים ברוח היהדות והציונות תוך הדגשת העקרונות הנצחיים של מסורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל.
  4. אחדות ישראל תעמוד לנגד עיננו ברוח של כבוד הדדי, קבלת השונה וקירוב לבבות.
  5. נחנך את תלמידינו למעורבות פעילה בחיי החברה והקהילה, תוך לקיחת אחריות אישית על הסביבה ועל עצמם.
  6. נחנך את תלמידינו למצויינות, כלומר מיצוי היכולת הטמונה בכל אחד ואחד, בתחום האקדמי, חברתי, מוסיקלי, אומנותי, ספורטיבי ועוד... תוך הקפדה מתמדת על תרומתם לכלל.
Comments