בית


חוות הנוער הציוני: פנימיה, בית ספר, כפר נוער

פנימיית חוות הנוער הציוני היינה כפר הנוער המוביל בירושלים בפרט ובארץ בכלל. הפנימייה כוללת בית ספר לכיתות ז' עד יב'. רמת הלימודים הגבוהה בשילוב עם חיי חברה ותרבות עשירים יוצרים בחווה אווירה ייחודית, ההופכת את הלימודים לחוויה לכל החיים. החווה הינה "כפר" בלב עיר ולכן, נהנים התלמידים מאיכות  חיים גבוהה ומקרבה למוקדי התרבות והפעילות בירושלים.

יום בחוות הנוער הציוניחוות הנוער הציוני ממוקמת בשכונה שקטה ופסטורלית בשם קטמון הישנה, לצד הפארק סן סימון. 
חוות הנוער הציוני נחשבת לאחת הפנימיות הטובות בארץ ובעלות מוניטין ולאחד מבתי הספר המובילים בירושלים הודות לצוות המקצועי הן של מורי בית הספר והן של מדריכי הפנימיה.

הקשר הייחודי והדיבור המתמיד בין צוותי ההדרכה והחניכים יוצרים אווירה נעימה ומיוחדת במקום והופכים אותו לבית השני עבור התלמידים.

בחווה יכולים למצוא כל אחת ואחד את הדרך למצוינות אישית, וזאת הודות למגוון העצום של מגמות לימוד, חוגי העשרה, פעילויות חינוכיות והתנדבותיות מסוגים שונים לכל הגילאים לצד רמת הלימודים הגבוהה ותוכניות העשרה. 
חוות הנוער משקיעה מאמצים רבים בקידום של החניכים הן בפן הלימודי והן בפן החברתי וכמובן בפיתוח הפרט. לכן כבר שנים רבות פועלים עשרות חוגים בתחומים שונים ומתאימים לכל סוג של אוכלוסיית התלמידים החל מאלו המתעניינים בספורט מקצועי שרוצים להגיע להשגים גבוהים ועד לתלמידים שפסגת שאיפתם זה להיות מדענים או אמנים בעתיד. כל אחד יוכל למצוא את הרמה המתאימה לו בכל חוג שיבחר.

פנימיה

פנימיית חוות הנוער הציוני היא פנימיה באווירה משפחתית. בדומה לפנימיות אחרות גם כאן יש דגש על חינוך למצוינות אך פנימיית חוות הנוער הציוני מכינה את התלמיד לחיים בריאים, עצמאיים, ומעורים בקהילה.פנימיית חוות הנוער הציוני היינו מוסד ללא כוונת רווח. המוסד הוקם בשנת 1949 והיא החלוץ בתחומו בירושלים ובארץ. מאז הוקמה הפנימיה התחנכו בה יותר מ5,000 בני נוער בגילאים 12 עד 18 מרחבי העולם. כפר הנוער מכיל מגוון חברתי עשיר הכולל בני נוער ממדינות חבר העמים, צרפת, מרוקו ועוד. בנוסף לכך מטפל הכפר בקבוצות ייעודיות וייחודיות המגיעות מארה"ב ומאוסטרליה המגיעות ללמוד בארץ לתקופות של 3 עד 5 חודשים.

החדרים בפנימייה מקנים לכל תלמיד את המרחב הפרטי כדי שיוכל להתפתח לכיוונים המתאימים לו. ובנוסף לכך בפנימייה מכינים את התלמיד להיות אדם פעיל, מועיל ומשפיע בחברה הישראלית. תלמידי הפנימיה מקבלים סביבה בריאה ויחסים בינאישיים טובים המהווים בסיס לגדילה והתפתחות בריאה. בפנימיית חוות הנוער הציוני מאמינים שהחינוך לא נגמר רק בכיתה, הפנימיה כוללת מועדונים, חוגים ופעילויות שמעשירים ומפרים את התלמיד.

דוגמאות לשלל המועדונים בפנימייה: "דיבייט קלאב", כתיבת יוצרת, שעשועי מדע, לוגיקה, מתמטיקה, שחמט, פרויקט מעגלים ועוד.

מרכז התרבות בפנמיה הינו מוקד העניינים. ומכיל בתוכו את מירב פעילויות החניכים במהלך שהותם בפנימיית חוות הנוער הציוני. במרכז התרבות בפנימייה ישנו אולם הופעות ואירועים המצויד בציוד הגברה ותאורה חדשניים ביותר. בין השאר נערכים בו טקסים, הופעות של להקות, הצגות תאטרון, כנסים ועוד.

ריקוד בפנימיה

חוות הנוער תמיד הצטיינה בתחום הריקודים, והרכבים של להקות החווה הציגו את ישראל בחו"ל במשלחות רבות במשך העשור האחרון. בחווה קיימות קבוצות של ריקודים סלונים, ריקודי עם, ריקודים מודרניים וקלאסיים, וכבר כמה שנים רצופות, פעמיים בשנה, להקות החווה מציגות את ישראל בפסטיבלים שונים ברחבי העולם בקרב הקהילות היהודיות.


פנימיית חוות הנוער הציוני מאוד גאה במדריכי הפנימיה. בשונה ממרבית הפנימיות, בפנימיית הנוער הציוני עובדים מדריכים בוגרים, מנוסים עם ניסיון חיים עשיר. המדריך בפנימייה הוא המורה לחיים של התלמיד והוא בעל השפעה ניכרת על עתיד תלמידיו.


בית ספר תיכון וחטיבת ביניים

בית ספר לספורט

ברשותנו נמצאים מגרש קטרגל, מגרש טניס, אולם ספורט עם מגרשי כדורסל וקומפלקס הכושר. יש אפשרות לבגרות בשחייה וסייף.

הנה כמה דוגמאות לחוגי הספורט שקיימים בחווה:  שחיה בקבוצת "הפועל ירושלים", שחיה אומנותית, סייף, כדורסל, כדורגל, כדור יד, אימוני אתלטיקה כבדה, טניס, טניס שולחן ועוד. השנה נפתחה בחוות הנוער אקדמיה לכדורגל בשיתוף עם הפועל קטמון.

בית ספר למוזיקה

אחד המוקדים המרכזיים בפנימיה הוא "מרכז המוזיקה" שבו לומדים התלמידים שירה, פיתוח קול, לימוד נגינה על מגוון מאוד רחב של כלים, שכוללת שיעורים קבוצתיים ופרטניים. ניתן לגשת לבגרות במוסיקה. נפתחה מגמת מוסיקה בשיתוף עם האקדמיה למוסיקה בה ניתן לעשות 10 יחידות בגרות במוסיקה ברמה גבוהה ביותר.

בנוסף לכך, קיימים בחווה כמה הרכבים מוזיקליים המתמחים בז'אנרים שונים שמורכבים מנגנים ברמות שונות: חליל, תופים, פסנתר, כלי מיתר כמו כינור, מנדולינה וגיטרה הן הבחירות הנפוצות ביותר של התלמידים בתחום של כלי נגינה בחווה.


בית ספר למחשבים

שלוש כיתות חדישות של מחשבים עומדים לרשות התלמידים בשעות אחר הצהריים, עם חיבור לאינטרנט מהיר. בשעות הערב מתקיימים בכיתות המחשבים חוגי העשרה של תכנות ואנימציה ממוחשבת - אופציה מצוינת להעשיר את הידע בתחום המחשבים ולהעביר את הזמן בכיף.


בחוות הנוער הציוני מבחר מגמות  גדול ( קולנוע, תאטרון, אמנות...) כך שכל אחד יכול לבחור את תחום הלימודים המתאים לו. אם אתם מחפשים כפר נוער בירושלים או  בית ספר בירושלים או פנימייה בירושלים - חוות הנוער הציוני היא הבחירה הטובה 
ביותר לידכם.


פנימיית חוות הנוער הציוני הינה המקום הטוב ביותר לידיכם מבחינה תרבותית, השכלתית וחברתית. הפנימה שמה דגש על הגשה לבגרות מלאה המספקת הזדמנויות טובות יותר בעתיד.

הפנמיה מיישמת הלכה למעשה את עיקרון קליטת העלייה. כפר הנוער משמש כמשפחה גדולה וחמה המשלבת בין עולים חדשים לבין ישראלים חדשים. כמו כן הכפר יודע לשלב בין דתיים לחילוניים, בין חיים דתיים וחיים מסורתיים עם ערכים ישראלים לסובלנות וקבלת האחר. בפנימייה קיים דגש רב על חיזוק הקשר לישראל, יהדות וציונות.


ליצירת קשר התקשרו עכשיו למספר 02-6491900
או שלחו דואל לכתובת office@hava.org.il
לפרטים נוספים ויצרת קשר דרך האתר לחצו כאןעושים פה חיים- מועצת התלמידים 2017  חורשת הפנימיה חוות הנוער הציוני


סיור בחוות הנוער ב- 17 שניות


בניין מגורים בפנימיה חוות הנוער הציוני

איך לבחור פנימיה


תת-דפים (32): הצג הכל